ВІЙСЬКОВИЙ СТАН: БАНКОВСЬКІ ОБМЕЖЕННЯ. ТОВАРИ КРИТИЧНОГО ІМПОРТУ

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Пунктом 14 Постанови НБУ № 18 від 24.02.2022 (зі змінами) встановлена заборона здійснювати транскордонні валютні перекази на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів в іноземній валюті, крім випадків здійснення імпортних операцій резидентів з купівлі товарів критичного імпорту за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Перелік товарів критичного імпорту затверджений Постановою КМУ № 153 від 24.02.2022 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/153-2022-п#Text ,  перелік товарів постійно оновлюється). Товари критичного імпорту у Постанові КМУ № 153 наведені у вигляді кодів згідно УКТЗЕД та опису товарів. Звертаємо увагу, що коди згідно УКТЗЕД наведені довідково, основною підставою для здійснення операцій з імпорту товарів критичного імпорту є відповідність таких товарів їх опису, зазначеному в переліку.

Перелік товарів критичного імпорту достатньо великий: це нафта, лікарські засоби, медичні товари, зернові, овочі, вироби з пластмаси, пряжа, миючі засоби, верстати, насоси, труби, шланги та багато інших. Також у цей перелік включені супутні послуги і роботи, що пов’язані з товарами критичного імпорту. Це і перевезення вантажів, включаючи розрахунки за пальне, фрахт, ремонт транспорту, послуги зберігання товарів на складах за кордоном, і пов’язані з цим супутні витрати та інші.

Таким чином, банки приймають заявки на купівлю та перерахування іноземної валюти тільки за ті товари, що включені до переліку, затвердженого Постановою КМУ № 153 «Про перелік товарів критичного імпорту», а також на оплату супутніх послуг, що пов’язані саме з товарами критичного імпорту.

У разі виникнення питань щодо ідентифікації супутніх послуг при доставці товарів критичного імпорту, наприклад, фрахту, рекомендовано надавати відповідну розшифровку до свого обслуговуючого банку.

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці.Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Узнай первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для вашего бизнеса!
Подписаться

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber