На початку 50-х Хаббард виявив те, від чого залежать всі головні життєві характеристики особистості. Наші емоції – не хаос, а шкала. Ця шкала – закон природи. Вона описує стан не тільки людини, але і тварин. Ось самі основні тони шкали:
• 4,0 Ентузіазм: “Я все роблю і все можу. Життя – прекрасна гра! ”
• 3,5 Веселощі (бадьорість): “Я – чудовий, жити – здорово!”
• 3,3 Інтерес: “Це ж просто класно, давайте це зробимо!”
• 3,0 Консерватизм: “Я точно знаю, як треба жити, і впевнений в собі”.
• 2,5 Нудьга: “Життя – і є життя. Нехай йде, як йому хочеться, а я відпочину “.
• 2,0 Антагонізм: “Ти не правий! Перестань! ”
• 1,8 Біль: “Чорт! Прокляття! О ні тільки не це! Ах, як, так ?! ”
• 1,5 Гнів (злість): “Уб’ю !!!”
• 1,2 Відсутність співчуття (холодність): “Це твої проблеми, мені плювати”.
• 1,1 Прихована ворожість (фальш): “Всі – сволота. Доведеться прикидатися хорошим. Гаразд, подивимося, хто кого”.
• 1,0 Страх: “Боже, матінко, що ж це? Допоможіть!”
• 0,9 Співчуття: “Бідненький, мені так тебе шкода! Але все так погано, і нема на то ради! ”
• 0,8 Задобрювання: “Живу для тебе! .. Зроблю все, що хочеш! ..”
• 0,5 Горе: “И-и-и-и !!! Який я нещасний! Як мені себе жа-а-алко! ”
• 0,1 Апатія: “Все скінчено. Нічого не можна зробити. Залиште мене”.
Саме від цієї шкали залежить не тільки успіх життя, але і партнерства.
Головне: чим нижче тон, тим менше людина вміє товаришувати і тим більше схильна залежати. З високотонними людьми – легко бути собою. Не соромишся своїх недоліків, відчуваєш внутрішню свободу. З ними легко спілкуватися, вони відкриті і щирі. Коли з ними говориш, відчуваєш, що вони включені в тебе і уважні. Навколо них завжди все покращується, проблеми вирішуються, настрій підвищується. Вони не впадають надовго в образу, злість або зневіру. Коротше кажучи – з ними добре.
ПРАВИЛО 1. Якщо ви можете вибрати високотонну людини – її треба брати без розмов. Станьте йому другом, а любов зробите потім – з ним це не важко. А що ж робити, якщо Ваш власний тон занизький? Зробіть все, щоб взяти високотонного партнера – і не зіпсувати йому життя! Вчіться у нього: він більш розумний, навіть якщо ви більш освічені. Тон – це і є та життєва мудрість, котрої не знайдеш в академіях.
А якщо немає високотонного !? Тоді беріть партнера свого тону.
ПРАВИЛО 2. Тона партнерів не повинні сильно відрізнятися.
Тут доведеться відкинути комплекси і кокетство, і визначити свій тон.
Тон – це головний погляд на життя: погано в ній або добре, володіємо ми нею або в кюветі валяємося, люди в цілому прекрасні або сволоти і т.д. Тон – це основа вашої реальності. Тому людям в різних тонах важко зрозуміти один одного – гусак свині не товариш. Байка Крилова – саме про тона. Лебідь рветься в хмари, а рак задкує. Збігаючись по тону, ви будете одними очима бачити життя, і вам легше буде домовитися. Такі пари можуть жити дуже гармонійно, з них виходять гарні сім’ї. Нехай вони не настільки яскраво переживають життя – їм достатньо їх переживань. Вони розуміють один одного, і вони щасливі.
А якщо кругом – тільки ті, хто на два тони нижче вас ?! Тоді живіть один, і дякуйте Богові за свою свободу. Або їдьте в інші міста і країни.
ПРАВИЛО 3. Тони партнерів з часом зближуються.
Опускатися по шкалі – це, братці, боляче і гидко. Ворогові не побажаємо. Всі кола пекла в світовому мистецтві – це переживання падіння за шкалою. Всі промені раю – переживання підняття за шкалою.
Брати низькотонного партнера – тяжка відповідальність. Ви ж підписуєтеся витягнути його, підняти, перевиховати, підтримувати. Йому буде з вами дуже добре – він буде підніматися по шкалі. А ось ви – навпаки. Не ясно ще, хто перетягне. Такий партнер – постійно ваш малий дитина, і вирішуються на таке тільки ті, в кого жива потреба виховувати і плекати. До речі, вона швидко проходить з віком …
ПРАВИЛО 4. Двадцять разів подумай, перш ніж брати більш низькотонного партнера!
Ось. І тільки розібравшись з тоном, можна дивитися на загальні погляди, захоплення і цілі – загальну реальність, яка, як ми побачимо далі, і породжує взаємну симпатію.
Це – все, що треба знати, щоб не помилитися з партнером.
Вам також може бути цікаво: Менеджер і його час, або Кому дістанеться мавпа?